Lista produktów producenta Aqua Sphere

Aqualung to pionier w dziedzinie nurkowania. Wszystko zaczęło się w 1943 roku w okupowanej Francji, gdy Jacques-Yves Cousteau, późniejszy słynny nurek, badacz i podróżnik, wraz z kanadyjskim inżynierem Emilem Gagnon, skonstruowali słynny automat oddechowy na bazie patentu Benoit Roquayrola i Augusta Denayrouze’a z 1860 roku. Szybko zdobywając popularność, automat ten otrzymał nazwę Aqua Lung i wprowadził nurkowanie w nową erę. Wpływ automatu na świat nurkowania był ogromny, nawet w języku polskim synonimem aparatu do oddychania pod wodą jest słowo akwalung, choć dziś nieco już zapomniane.


Automat Aqualung był początkowo sprzedawany przez firmę Air Liquide na terenie Francji. Następnie został wprowadzony na rynek amerykański przez firmę US Divers. W 1952 roku firma US Divers podpisała z Air Liquide umowę na produkcję licencyjną, a 4 lata później Air Liquide przejęła US Divers, przenosząc się do USA. Jacques-Yves Cousteau został prezesem zarządu połączonej firmy. Kilkanaście miesięcy później nazwa firmy została zmieniona na Aqua Lung, a US Divers stał się jednym z działów przedsiębiorstwa, istniejącym do dziś i produkującym głównie sprzęt do snorkelingu.


Dziś Aqualung jest największą firmą branży nurkowej na świecie, z siedzibą w Vista, USA. Strategia rozwoju bazuje na promocji własnej marki Aqualung przy równoczesnych inwestycjach w zakup szeregu wiodących producentów sprzętu nurkowego. Do koncernu Aqua Lung należą obecnie takie znane marki jak Apeks (Wielka Brytania), AquaSphere (Włochy),SeaQuest (USA), czy Technisub (Włochy).


Każda z tych marek dysponuje istotną siłą i niezależnością, co łącznie z szeroką siecią dilerów i dystrybutorów na całym świecie zapewnia pełny wybór produktów i wyróżniający się serwis. Produkty AquaSphere cechują się wysoką jakością, do której w ostatnich latach dołączył nowatorski design.

Więcej
na stronie
0 Recenzja (e)

Panoramiczne gogle pływackie dla dzieci Aqua Sphere Vista Junior zapewniające doskonałą widoczność w zakresie 180 stopni bez żadnych zniekształceń. Zapewniająca komfort oraz idealne dopasowanie do twarzy silikonowa uszczelka oraz podwójny silikonowy pasek.

169,00 zł
0 Recenzja (e)

Panoramiczne gogle pływackie Aqua Sphere Vista zapewniające doskonałą widoczność w zakresie 180 stopni bez żadnych zniekształceń. Zapewniająca komfort oraz idealne dopasowanie do twarzy silikonowa uszczelka oraz podwójny silikonowy pasek.

215,00 zł
0 Recenzja (e)

Okulary Seal Kids to dziecięce, panoramiczne goggle pływackie zapewniające doskonałą widoczność w zakresie 180 stopni bez żadnych zniekształceń. Zapewniająca idealne dopasowanie do twarzy uszczelka wykonana z opatentowanej mieszanki silikonu Softirel oraz podwójny silikonowy pasek.

181,25 zł
Wyświetlanie 25 - 27 z 27 produktów

Top